JFK


Tytuł: Agent JFK.Armie nieśmiertalnych
Autor: Miroslav Žamboch, Jiří W. Prochazka
Wydawca: Fabryka Słów
Do tramwaju: tak
Ocena ogólna: 2/10

Tytuł: Agent JFK. Lodowa gra
Autor: Tomas Nemec
Wydawca: Fabryka Słów
Do tramwaju: tak
Ocena ogólna: 5/10

 

Tym razem notka krótka, bo książki niewarte opisywania. Przy okazji będzie krótkie podsumowanie opowieści o JFK.
Część 4 cyklu – po prostu masakra, brak logiki i głupota pomysłów jest porażająca. Oś fabularna kręci się wokół chińskiej terakotowej armii ożywionej przy pomocy magii golema. Na polecenie lorda X-Hawka atakuje ona Europę i ma dać mu władze nad światem, w którym ma to miejsce i przy okazji wpłynąć na równoległe światy. Pomysł żenujący, nie należy tu raczej doszukiwać się alegorii zalewania świata przez chińczyków, ale kto wie, może to jakieś drugie dno.

Część 5 w porównaniu z 4 jest logiczna i interesująca, mamy postapokaliptyczny lodowy świat, agenta który przestał odpowiadać i trzeba sprawdzić co się z nim stało, mutantów, rozgrywki pomiędzy wielkimi mroźnej Pragii. Opowieść trzyma się kupy, nie wymaga aż takiej pobłażliwości od czytelnika.

Podsumowując całe moje spotkanie z cyklem o John’ie Francis’e Kovář’ze pracowniku agencji dbającej o jednorodność wszechświatów z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że przeczytać można tylko nieparzyste części. Przynajmniej z zakresu od 1- do 5. Potem już nie wiem co się dzieje, bo nie odważyłem się kupić. Nieparzyste w podróży spiszą się nieźle jako relaksujący odmóżdżasz. Parzystych nie można nawet polecić grupie docelowej, która chyba są 14 letni zahukani przez rówieśników młodzieńcy, pragnący w marzeniach stać się kimś pomiędzy Jamesem Bondem, a Hanem Solo.