Rosyjski kameleon

Tytuł: Przesyłka dla kameleona
Autor: Daria Doncowa
Wydawca: Videograf II
Do tramwaju: tak
Ocena ogólna: 7/10

 

„Przesyłka dla kameleona” to kolejna z książek Darii Doncowej o Eulampii Romanowej. Ta część ma numerek trzy, czytałem nie po kolei ze względów recenzenckich :). Nakanapie.pl dało mi do recenzji czwóreczkę, zanim wziąłem się za trójkę i nie wypadało się ociągać. Na szczęście kolejność ma tylko pewne znaczenie, więc i tak trójka przyniosła mi mnóstwo frajdy.

Do rosyjskich autorek mam sporą słabość, szczególnie do tych które pisują kryminały rozrywkowe. Doncowa jest jeszcze do tego bardzo dobra w tym pisaniu i wychodzą jej powieści na poziomie minimum dobrej Chmielewskiej.

Tym razem Eulampia wpada na trop afery morderstw szpitalno-rozrywkowych, jak dziwnie by to nie brzmiało. Chodzi o morderstwa popełniane w szpitalach przez osoby związane z branżą rozrywkową. Dzielna detektyw coraz głębiej wchodzi w środowisko związane z filmem i estradą. Poszukuje zaginionych braci, żon które zniknęły no i oczywiście mordercy. Historia płynie interesująco i ciekawie, a do tego oczywiście nikt nie okazuje się być tym kim wydaje się dla naszej Pani detektyw.

Język jest przyjemny i łatwy w odbiorze, problem z myleniem bohaterów, co czasem jest problemem w rosyjskich książkach, nie występuje. Doncowa trzyma poziom i tylko szkoda, że Videograf nie planuje chyba dalszego ciągu. POLECAM nie tylko miłośnikom Chmielewskiej

3 myśli nt. „Rosyjski kameleon

  1. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale lubię Chmielewską, więc kto wie, może powinnam się zainteresować Doncową :)

    • Dziękuję za wizytę, polecam wszystkie tej Pani z serii o Eulampii. Powinna także spodobać się Poliakowa z serią o Anfisie i Żeńce, pierwszy tom to Pułapka na sponsora

Możliwość komentowania jest wyłączona.