[ZwB konkurs] co tam Panie w kryminale w tym roku?

Zbrodnia w Bibliotece zaproponowała przygotowanie własnego przeglądu kryminałów. Zobaczmy zatem co nas jeszcze czeka w tym roku ;)

Wydawnictwa prezentują dwa różne podejścia do zakończenia roku. Część kończy wydawanie już w listopadzie, część decyduje się wydać jakieś hity właśnie w okresie świątecznym licząc na sprzedaż „prezentową”. Tego typu plany jednak nie zawsze są prezentowane wcześniej i na grudnień udało mi się niewiele znaleźć.  Na przykład WAB w zapowiedziach do końca roku nie ma żadnych kryminałów, a Czarne w serii ze strachem proponuje tylko jeden tytuł do końca roku. Ale udało się wybrać trochę ciekawych tytułów:

Na początek popularny u nas Jo Nesbo i Człowiek nietoperz z wydawnictwa PUBLICAT S.A.który w sprzedaży powinien pojawić się od 1 października
Człowiek nietoperz - Jo Nesbo

Z noty wydawcy:

Niegdyś pierwsza angielska kolonia karna, dziś największe miasto Australii. Właśnie tu przybywa norweski policjant Harry Hole, by wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, która prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Wykrycie sprawcy okazuje się nie lada wyzwaniem.

Z książką tą jest tylko jeden problem. Czy ona na pewno się ukaże to nie wiadomo, zapowiedzi o niej publikuje tylko kilka stron, a na stronie wydawcy nie znalazłem potwierdzenia

 

Kolejne dwa tytuły to przedstawiciele Czarnej Serii wydawnictwa Czarna Owca. Z reguły pojawiające się w niej tytuły cieszą się sporą popularnością, więc może ktoś znajdzie coś dla siebie, ja osobiście nie przepadam :)

Linda - Persson Leif GWLinda Persson Leif GW
Czarna Owca, okładka miękka w sprzedaży od 3 października

Z noty wydawcy:

Policyjne typowe dochodzenie w sprawie zabójstwa dokonanego przez nieznanego sprawcę. Dla inspektorów kryminalnych Jana Lewina i Anny Holt oraz komisarz Lisy Mattei sprawa jest prosta. Odmiennego zdania jest antypatyczny inspektor Bäckström: po pierwsze, dlaczego policja znajduje sprawcę, chociaż szukała kogoś o zupełnie innym profilu, po drugie, dlaczego Anna Holt, która prowadzi przesłuchania sprawcy, z góry zna jego odpowiedzi na zadane przez siebie pytania, po trzecie, Lisa Mattei uważa, że chodzi  o coś zupełnie innego niż zabójstwo młodej kobiety


Zamiast Ciebie – Sofie Sarenbrant

Czarna Owca, okładka miękka w sprzedaży od 17 października

Z noty wydawcy:
Kontynuacja „36. tygodnia”!
Minęło szesnaście lat od kiedy w idyllicznym miasteczku Brantevik zaginęła kobieta w ciąży. Sprawę dawno zamknięto, chociaż do dzisiaj nikt nie wie, co się naprawdę zdarzyło w ciągu owego feralnego letniego tygodnia. Jest jednak ktoś, kto nie zapomniał o tym koszmarze – osiemnastoletnia Nicole, zdecydowana zmierzyć się z upiorami przeszłości. Dziewczyna wyrusza do Brantevik, by wyjaśnić mroczny sekret rodziny.

 

Dwie kolejne zapowiedzi pochodzą z wydającego od niezbyt dawna kryminały wydawnictwa Fabryka Słów:
Stephanie Plum - Zaliczyć czwórkę

Stephanie Plum – Zaliczyć czwórkę – Janet Evanovich

Fabryka Słów, okładka miękka w sprzedaży od 17 października

Pierwsza to już 4 tom przygód łowczyni nagród Stephanie Plum – Zaliczyć czwórkę autorstwa Janet Evanovich. Na tą serię miałem sporą ochotę, ale czasowo i finansowo nie udało się. Jeśli chodzi o notę wydawcy do tego tytułu, to nie udało mi się takowej znaleźć.

 
 
 
 

GińGiń Hanna Winter

Fabryka Słów, okładka miękka w sprzedaży od 1 października

Z noty wydawcy:
Berliński Kuba Rozpruwacz rozpoczął swe łowy!
Jeśli myślisz, że złe rzeczy przytrafiają się zawsze komuś innemu to jesteś w wielkim błędzie!
Ona też myślała, że się obroniła. W końcu nie była ofiarą. Wmawiała to sobie raz po raz! Wiele kobiet przed nią też w to wierzyło…Wiara nie obroniła ich przed bolesną, traumatyczną śmiercią…

Nie wychodź na ulicę albo giń! Śmierć właśnie zbiera swoje żniwa!
On zabija regularnie, z wielką precyzją planując kolejne zbrodnie. Nieuchwytny niczym zły duch, łaknący następnych mordów i bezlitosny jak demon, bestialsko torturujący kobiety jak Kuba Rozpruwacz i zimny jak sama śmierć! Nawet ucieczka z Berlina nie pozwoli uchronić się przed potworem!

 

Na końcówkę roku najbardziej imponująco prezentują się zapowiedzi z Oficynki

 

Morderstwo w Miłowie - Alicja Minicka
Seria: ABC okładka miękka w sprzedaży od 5 października 2012 r.
Brak noty u wydawcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teraz - Aleksander Wierny
Seria: ABC okładka miękka w sprzedaży od 19 października 2012 r.
Brak noty u wydawcy

 

Spuśćmy psy – Maureen Jennings
Seria: Detektyw Murdoch okładka miękka w sprzedaży od październik 2012 r.
Z noty wydawcy:

Najtrudniejsze śledztwo detektywa Murdocha

Harry Murdoch, ojciec detektywa Murdocha, czeka na wykonanie wyroku śmierci za zamordowanie Johna Delaneya, ale utrzymuje, że został we wszystko wrobiony. Podejmując ostatnią, rozpaczliwą próbę uratowania własnej skóry, Harry odnajduje syna i prosi go o pomoc w udowodnieniu swojej niewinności. Choć Delaney i Harry Murdoch często bywali w stodole, gdzie odbywały się walki psów ze szczurami, Harry nie potrafi wyjaśnić, dlaczego znaleziono go, zamroczonego alkoholem, w pobliżu zakrwawionych zwłok Delaneya. Przed detektywem Murdochem najtrudniejsze śledztwo w jego życiu.

Spuśćmy psy to kolejna książka o kanadyjskim detektywie, ukazująca wiernie realia Toronto z końca XIX wieku. Obdarzony dużą wiedzą i intuicją detektyw Murdoch jest niezwykle oddany swej pracy i wykorzystuje w niej najnowsze zdobycze kryminalistyki. Ten nieśmiały, samotny i doświadczony przez los miłośnik jazdy na rowerze musi się wykazywać stanowczością i odwagą, kiedy śledztwa prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki ludzkich dusz, skrytych pod pozorem konwenansów.

 

Profil zabójcy – Max Allan Collins
Seria: Criminal Minds okładka miękka w sprzedaży od listopad 2012 r.
Z noty wydawcy:

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.

Zespół JAB zostaje wezwany przez chicagowskich detektywów do pomocy w śledztwie dotyczącym serii dziwnych morderstw. Para zastrzelona w zaparkowanym samochodzie, dwie kobiety uduszone w parku oraz znajdujące się w stanie rozkładu zwłoki młodego mężczyzny, wciśnięte do plastikowej beczki – wszystkie te zbrodnie, choć równie przerażające i okrutne, wydają się ze sobą niepowiązane, do chwili gdy profiler David Rossi nie znajdzie czegoś, co je łączy.

Agent Rossi twierdzi, że każde makabryczne morderstwo wzorowane jest na zbrodniach dokonywanych przez trzech najgroźniejszych seryjnych morderców w Stanach Zjednoczonych: Syna Sama, Teda Budny’ego i Jeffreya Dahmera. Kult zbrodni przybiera dzięki komuś przerażające rozmiary… a przy tak dużej liczbie przestępców do naśladowania Rossi zastanawia się, jak stworzyć psychologiczny portret kogoś, kto ukrywa się pod profilami innych zabójców.

I jeszcze od nich, oczekiwana przeze mnie najbardziej, już przyszłoroczna premiera, przesuwana wielokrotnie :(

Wszystkie dziewczyny kochają brylanty

Anna i Siergiej Litwinowie

Seria: ABC
Format: 124×194, oprawa miękka
Premiera: 2013 r.